lata 20-te XX wieku
Willa Karola Reisfelda
Rewolucji 67

Willa Karola Reisfelda

lata 20-te XX wieku

Rewolucji 67

Willa Karola Reisfelda

Willa Karola Reisfelda

Rewolucji 67

Strona Głównakeyboard_arrow_rightNieruchomości komercyjnekeyboard_arrow_rightRewolucji 67

Rewolucji 1905 r. nr 67

Willa Reisfelda

Zabytkowa willa o łącznej powierzchni budynku 1920m2.
Powierzchnia użytkowa  1021m2.

Historia willi Reisfelda sięga lat 20-tych XX wieku. Została uwieczniona w literaturze i opisana w książce „Wille i pałace” autorstwa prof. K. Stefańskiego i J. Kusińskiego, wydanej w Łodzi w 2017 roku. Obecnie obiekt stanowi siedzibę prywatnej szkoły podstawowej Montessori.

Willa Karola Reisfelda została  kupiona przez HAMMERMED Nieruchomości w roku 2003. Usytuowana po sąsiedzku z Willą Krotoszyńskich, charakteryzuje się podobną formą architektoniczną fasady i dachu.

Lokalizacja

Dworzec
Łódź Fabryczna

ulica
Piotrkowska

C H
Manufaktura

Wybudowana została w latach 1924-1925 dla Karola Reisfelda – założyciela fabryki wyrobów jedwabnych. Karol Reisfeld mieszkał tam do okresu międzywojennego. Po II wojnie światowej budynek został upaństwowiony i wykorzystany jako przedszkole i żłobek.

Willę wyróżnia wykusz na wysokości piętra i mały taras z ażurową balustradą na wysokości poddasza. Wszystkie te architektoniczne detale możemy obecnie podziwiać dzięki determinacji obecnego właściciela, który postawił sobie za cel wierne odwzorowanie tego budynku.

Budynek

Budynek

3 piętrowy

Parking

Parking

na posesji

Uchylne

Uchylne

okna

Ochrona

Ochrona

budynku

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear