Willa Zygmunta Krotoszyńskiego
z czasów fabrykanckiej Łodzi
Willa Krotoszyńskiego

Rewolucji 65

Willa Zygmunta Krotoszyńskiego

Willa Krotoszyńskiego

z czasów fabrykanckiej Łodzi

Rewolucji 65

Willa Krotoszyńskiego

Strona Głównakeyboard_arrow_rightNieruchomości komercyjnekeyboard_arrow_rightRewolucji 65

Rewolucji 1905 r. nr 65

Willa Krotoszyńskiego

Zabytkowa willa o łącznej powierzchni budynku 1 717m2.
Powierzchnia użytkowa 970 m2 .

Willa Zygmunta Krotoszyńskiego pochodząca z czasów fabrykanckiej Łodzi może poszczycić się bogatą historią, sięgającą początku XX wieku.  Jest wpisana do rejestru zabytków. Wybudowano ją   wg planów Pawła Rozentala w latach 1923-1924. Właściciel mieszkał w swoim domu tylko do 1931 roku. Następnie część budynku przeznaczona została na cele edukacyjne, a w pozostałej jego części nadal mieszkało kolejne pokolenie Krotoszyńskich. Pod koniec lat 40-tych XX wieku budynek został upaństwowiony i zaadaptowany na internat szkoły Komitetu Miejskiego PZPR. Następnie stał się siedzibą sądu rejonowego i przychodni zdrowia.

Nieruchomość opisano w książce „Wille i Pałace” autorstwa prof. K. Stefańskiego i J. Kusińskiego, wydanej w Łodzi w 2017 r. Obecnie obiekt jest w całości wynajęty, a właściciel i zarządca budynku – HAMMERMED Nieruchomości –  zapewnia ciągłość najmu i utrzymuje budynek w stanie bardzo dobrym. Firma HAMMERMED Nieruchomości kupiła willę w 1999 roku i od razu przystąpiła do renowacji budynku. Remont zakończył się w 2006 roku. Dzięki ogromowi pracy włożonej w odrestaurowanie willi, możemy dzisiaj podziwiać piękno obiektu, który wyróżnia się wysokim mansardowym dachem oraz pięcioosiową fasadą o symetrycznej kompozycji.

Lokalizacja

Dworzec
Łódź Fabryczna

ulica
Piotrkowska

C H
Manufaktura

Budynek

Budynek

klasy B

Parking

Parking

na posesji

Ochrona

Ochrona

budynku

Uchylne

Uchylne

okna

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear