CENTRUM BIZNESOWE
KOPCIŃSKIEGO 73/75
Wybudowany przez spółkę dwóch fabrykantów Henryka Dziembora i Józefa Niedźwiedzińskiego w latach 1913—1914 pełnił funkcje przemysłowe – była to Fabryka dzianin / trykotów. Następny  właściciel wydzierżawił obiekt na potrzeby składu piwa oraz wytwórni lemoniady i wód gazowanych „Lwowianka”. Po 1945 roku znajdowały się tu magazyny Państwowej Centrali Handlowej. W latach 2006 - 2007 nieruchomość została zakupiona przez firmę HAMMERMED Nieruchomości. 

Od tego momentu zaczęło się drugie życie budynku. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w lipcu 2009 roku i przebiegały pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Tempo prac było szybkie, jednak z dbałością o każdy szczegół, tak aby jak najwierniej oddać fabrykanckie pochodzenie budynku. Czerwona cegła, tak charakterystyczna dla obiektów fabrycznych Łodzi, doskonale została skomponowana z nowoczesnym szkłem. Dzięki pieczołowitej pracy specjalistów zaangażowanych w ten wyjątkowy projekt, powstał jedyny w swoim rodzaju biurowiec klasy A. 

Trud prac, który został włożony w rewitalizację tego obiektu został nagrodzony - inwestycja została zauważona i doceniona przez ogólnopolskie gremia i w roku 2011 otrzymała prestiżowy tytuł „Modernizacja Roku 2010”w kategorii obiektów przemysłowo-biurowych w Polsce stworzonych w 2010 roku. 

Nieruchomość została opisana w książce „Łódź Księga fabryk” autorstwa J. Kusińskiego, R. Bonisławskiego, M. Janika, B. Walczaka,wydanej w 2016 roku.

Obiekt jest w całości wynajęty, stanowi siedzibę ING Banku Śląskiego. 

Obiekt jest monitorowany z całodobowym dozorem ochrony i recepcją. 
zamknij